Grupy >> LITERATURA I MUZYKA >> Forum >> Trzy wiersze na Dzień Dziecka (Piotrek Wu, Mary Bez, Małgorzata Sochoń)
Autor Wypowiedź
Zapraszamy serdecznie do wysłuchania naszych trzech wierszy.

Tekstów i głosów użyczyli (wg kolejności): Piotrek Wu, Mary Bez, Małgorzata Sochoń
Muzyka: Piotrek Wu

Link do nagrania: https://clyp.it/mk4lranu

01 czerwca 2017, 09:58:16
Nie oszukujmy się, dorosłość jest kwestią umowną.

01 czerwca 2017, 13:17:30
"Dzieckiem podszyci". Warto wracać do Gombrowicza. Berg.

02 czerwca 2017, 08:05:35
Gombrowicz. W tym roku wróciłem też do Małego Księcia. Właściwie to otrzymałem go na urodziny od mojej dziewczyny. Tę niewielką, piękną książeczkę czytałem jej na dobranoc, jeśli tylko starczyło mi sił przed snem. W tej chwili odpoczywam na tarasie i patrzę jak rosną truskawki, które Ona zasadziła. Są już duże, lecz jeszcze blade jak zielone serce, w którym jeszcze nie popłynęła krew. Palę niedrogie włoskie cygaro, które przywiozłem stamtąd, i piję włoskie, białe wino w kieliszku do szampana. Jak rozpoznawać myśli, którymi warto się dzielić z innymi? Matowy ekran laptopa byłby wygodniejszy, gdy słońce świeci tak wyraźnie jak teraz. W zielonym polu tabliczka na sprzedaż. W palecie rosną jadalne zioła, które po powrocie dziś podlałem. Odżyły. W błyszczącym ekranie widzę siebie. Na nosie noszę drogie, błękitne Ray Bany, które ktoś zgubił i które znalazła moja mama. Dostałem je od Niej w prezencie. Mnie nie byłoby stać na nie. Tylko nie zgub! Postaram się mamo. Poprzednie niebieskie, tanie, takie z marketu, ale które lubiłem - straciłem. Zgubiłem nurkując w Czarnym Morzu parę lat temu. Tak, teraz troszkę mi gorąco w tym brązowym szlafroku. Trzeba się rozdziać. Muszę się rozpiąć, rozciągnąć, aż spadną japonki na gres i dotknę go ciepłą stopą. Widzę, że nasze trzy wiersze, które wspólnie przeczytaliśmy, przesłuchało prawie sto osób. Dziękuję Wam Mary i Małgosiu, że razem zrobiliśmy coś ładnego. Idę do lodówki po dolewkę białego wina. Wasze Zdrowie!

07 czerwca 2017, 13:33:36
łoj, milusi, milusi. Chcialbym tez zostac oswojony.

07 czerwca 2017, 14:40:36
Janie, zachowuj się! Jeż musi mieć kolce.

07 czerwca 2017, 15:07:04
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się