Grupy >> Społeczeństwo Artystyczne >> Forum >> ile kosztuje taki tomik ?
Autor Wypowiedź
Ile kosztowal najdroższy tomik pi razy drzwi jaki kupiliście ? Podaj tytul, autora i czy bylo warto. I który jest najdroższy i dlaczego.

13 kwietnia 2012, 15:56:22
z reguły wiersze zebrane kosztują najwięcej, za niektóre zapłaciłem mniej więcej 20 funtów, czyli jakieś 100 złotych, ale czy to są jeszcze 'tomiki'? ... Zawsze warto ;) A najtańszy (i kto wie, czy nie najlepszy), to był 'Sezon na Helu' Sosnowskiego za 2.50 pln. Te tanie chyba łatwiej zliczyć.

14 kwietnia 2012, 02:12:35
Ja tylko raz kupilem w sklepie tomiki - kilka naraz w antykwariacie jakies 4 lata temu, natomiast wydaje mi sie ze sa po sklepach dziekawe lektury na dziale poezja - planuje sie wybrac do takiego sklepu poczatkiem maja albo czerwca i zrobic grubsze zakupy. Najlepiej zeby to byl sklep ze swiezymi towarami, natomikast wyrazam tez wole odwiedzenia dobrze uposazonego antykwariusza. Doszedlem wreszcie do wniosku ze skoroshit jestem od juz wielu lat poeta wypada mi poznac najwiekszych historycznych graczy oraz bierzaca konkurencie - bo i tez chce wystartowac z wlasnymi towarami i produkcja poetycka w intensywnym wymiarze od przyszlego roku i musze opracowac plan marketingowy i widly cenowe za moja wlasnosc intelektualna w postaci produkcji literackiej. Stad tez chcialem w ten sposob skierowac do was kilka pytan jako starych wygow poezji. Jaki tomik najchetniej byscie przeczytali o jakiej tematyce, jaka oprawa edycyjna was jara, co by mozna bylo do tomika dolozyc w formie gratisu. No i gdzie w wawie sa dobre sklepy i antykwariaty z poezja zebym mogl poczytac konkurencje i u ktorego wydawcy mozna dostac na starcie najwiecej za debiutancki tomik i w jakiej tv iortalach najlepiej walic jego reklame ?

14 kwietnia 2012, 12:19:25
"Baw się" Romka Honeta kosztowało mnie chyba 40 zł. Po 30 dałem za 37 wierszy o wódce i papierosach, Dzikie dzieci, Requiem dla Saddama Husajna chyba też tyle kosztowało. Za darmo znalazłem wiersze zebrane Craiga Raine'a (ze 200 stron, wersje pol i ang wierszy) na anglistyce łódzkiej w pudle z książkami do wzięcia za free, dziś gdyby to wydać kosztowałoby 60zł plus

14 kwietnia 2012, 16:53:27
To wiecej niz zarobiles na tym raine prosze pana - ciekawa sprawa z tymi rewydaniamy waznych artystow, slyszalem ze to sie oplaca ale jeszcze sam nie mam swojego wydawnictwa, ale jak bede mial moze w przyszloscii to bede szperal w starych zapomnianych strychach bibliotecznych i szukal radosnych tekstow zeby je odswiezyc i wrzucic z wielka PRowa pompom dla powozian czytelnikow - powodzenia, swojego finansowiego.
Znakiem tego dobre wydawniej - czyli jak juz robic i cene ustalac tomika to jechac od razu przynajmniej z ok 40 pln bo jak bedzie zatanie to bogaci opiniotworczy celebryci kultury nie siegna no i czeba jakos rozhulac zeby ten tomik stal sie modny wsrod szczegolnie mlodzierzy i ludzi do 35 roku zycia. I rzucic jeszcze wersje elektroniczno z bajerami online w cenie 90 % nizszej dla biedoty i profesorow. Co wasza uwage przykowa w estetyce ksiazki ? Na co zwracacie uwage w ksiegarniach zwyklych i online - jak nie znacie autora ale ta kurwa, pozycja przykurwia, przykuwa wasza uwage ? Artysta grafik dobry na okladke i no i jak przykurwi uwage to sie przewaznie zaglada mniej wiecej do srodka i cos czyta np wierszyk, dobrze by bylo jakby na kazdej stronie byl rysuneczek ? Znacie jakies cacane lektury z genijalnie dobranymi rysuneczkami ? I ile kosztuje wynajecie artysty rysika do tomika mniej wiecej ? Ja planuje tomik na ok 300 wierszy czyli jak bedzie kosztowal 40 zl to wychodzi za jeden wiersz mniej niz 10 groszy ? Czy myslicie ze cena podana w takiej formie zacheci poezjofanow ?

14 kwietnia 2012, 19:02:56
Czy grecy byli dobzi skoro nikt z nich nie sprzeciwial sie niewolnictwu ? Ktore stereotypy dotyczace madrosci was najbardziej sierzom ?

17 kwietnia 2012, 11:02:48
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się