Grupy >> Społeczeństwo Artystyczne >> Forum >> Proza zdania
Autor Wypowiedź
Proza zycia i literatatury sklada sie z wyrazow jako postaw oraz zdan na rozne tematy, dlatego proponuje napisac wspolnie opowiadanie, kazdy po jednym zdaniu, kazdy moze napisac maksymalnie 7 ale kazde pojedyncze zdanie musi byc przeplatane zdaniem innego uczestnika. Zaczynam.

Jade na rowerze.

30 grudnia 2011, 00:23:53
artysta pisarz ma internet za darmo(zazdroszczę)

30 grudnia 2011, 00:50:34
Jade na rowerze. Koło mnie toczy się koło.

30 grudnia 2011, 00:54:02
Jade na rowerze. Artysta pisarz ma internet za darmo(zazdroszczę). A ja jak ten dureń płacę firmom telekomunikacyjnym grube setki zlotych za polaczenia internetowe w rozliczeniu rocznym.

30 grudnia 2011, 00:54:45
Jade na rowerze. Artysta pisarz ma internet za darmo(zazdroszczę). A ja jak ten dureń płacę firmom telekomunikacyjnym grube setki zlotych za polaczenia internetowe w rozliczeniu rocznym. Jade na rowerze, kolo mnie toczy się koło.

( przypominam ze liczy sie kolejnosc nadsylanych zdan )

30 grudnia 2011, 00:58:51
Jade na rowerze. Artysta pisarz ma internet za darmo(zazdroszczę). A ja jak ten dureń płacę firmom telekomunikacyjnym grube setki zlotych za polaczenia internetowe w rozliczeniu rocznym. Jade na rowerze, kolo mnie toczy się koło. Internet wiozę na kierownicy.

30 grudnia 2011, 01:03:07
Jade na rowerze. Artysta pisarz ma internet za darmo(zazdroszczę). A ja jak ten dureń płacę firmom telekomunikacyjnym grube setki zlotych za polaczenia internetowe w rozliczeniu rocznym. Jade na rowerze, kolo mnie toczy się koło. Internet wiozę na kierownicy.

30 grudnia 2011, 01:13:54
zJade na rowerze. Artysta pisarz ma internet za darmo(zazdroszczę). A ja jak ten dureń płacę firmom telekomunikacyjnym grube setki zlotych za polaczenia internetowe w rozliczeniu rocznym. Jade na rowerze, kolo mnie toczy się koło. Internet wiozę na kierownicy. I nagle kosmici mnie porywaja razem z rowerem i internetem.

30 grudnia 2011, 01:16:59
Przepraszam pomylka w kolejnosci.

Jade na rowerze.Artysta pisarz ma internet za darmo(zazdroszczę). Koło mnie toczy się koło. A ja jak ten dureń płacę firmom telekomunikacyjnym grube setki zlotych za polaczenia internetowe w rozliczeniu rocznym.Internet wiozę na kierownicy. I nagle kosmici mnie porywaja razem z rowerem i internetem

30 grudnia 2011, 01:31:57
Jeden z przypadkowych adresatów tej historii, odetchnął z głęboką rezygnacją, po czym wymierzył soczysty cios czołem w monitor.

30 grudnia 2011, 12:56:42
Jade na rowerze.Artysta pisarz ma internet za darmo(zazdroszczę). Koło mnie toczy się koło. A ja jak ten dureń płacę firmom telekomunikacyjnym grube setki zlotych za polaczenia internetowe w rozliczeniu rocznym.Internet wiozę na kierownicy. I nagle kosmici mnie porywaja razem z rowerem i internetem. Jeden z przypadkowych adresatów tej historii, odetchnął z głęboką rezygnacją, po czym wymierzył soczysty cios czołem w monitor. Jednak to nie zmienilo dramatycznych losow bohatera, ktorego tymczasem kosmici zeslali po 3 godzinach z powrotem na ziemie - i jeszcze jedno jednak bez internetu i rowera.

30 grudnia 2011, 13:05:06
Jade na rowerze.Artysta pisarz ma internet za darmo(zazdroszczę). Koło mnie toczy się koło. A ja jak ten dureń płacę firmom telekomunikacyjnym grube setki zlotych za polaczenia internetowe w rozliczeniu rocznym.Internet wiozę na kierownicy. I nagle kosmici mnie porywaja razem z rowerem i internetem. Jeden z przypadkowych adresatów tej historii, odetchnął z głęboką rezygnacją, po czym wymierzył soczysty cios czołem w monitor. Jednak to nie zmienilo dramatycznych losow bohatera, ktorego tymczasem kosmici zeslali po 3 godzinach z powrotem na ziemie - i jeszcze jedno jednak bez internetu i rowera.
-Gdzie mój rower, gdzie mój internet, który miałem za darmo - zawołał artysta pisarz i początkowo zasmucony wziął w dłonie czterdzieści kasztanów, włożył tyle, ile się zmieści do kieszeni spodni i zaczął tańczyć w rytm piosenki, tak żwawej, tak radosnej (bo to piosenka o czterdziestu kasztanach), że nawet nie słyszał, jak z kosmosu dobiegały piski zachwyconych kosmitów, którzy rozkręcali właśnie rower na części.

30 grudnia 2011, 16:27:27
-Gdzie mój rower, gdzie mój internet, który miałem za darmo - zawołał artysta pisarz i początkowo zasmucony wziął w dłonie czterdzieści kasztanów, włożył tyle, ile się zmieści do kieszeni spodni i zaczął tańczyć w rytm piosenki, tak żwawej, tak radosnej (bo to piosenka o czterdziestu kasztanach), że nawet nie słyszał, jak z kosmosu dobiegały piski zachwyconych kosmitów, którzy rozkręcali właśnie rower na części.
Wstał więc(bo usiadł) i powiedział (bo kosmici rozkręcali jego rower):
Ikony/znaki ikoniczne: (oparte na posiadaniu pewnej cechy wspólnej
z przedmiotem, zasadzie analogii lub podobieństwa; związek między signifiant – signifié nie jest arbitralny); znaki ikoniczne dzielą się na trzy grupy:
obrazy (odzwierciedlają przedmioty na zasadzie podobieństwa),
diagramy (na zasadzie struktury),
metafory (uwydatniają istotnych cech przedmiotu, od którego się odnoszą);
Indeksy/znaki indeksalne oparte na fizycznym/egzystencjalnym związku modela/przedmiotu ze znakiem, np. dym jako znak ognia;
Symbole/znaki symboliczne oparte na umowie społecznej, funkcjonujące w danej strukturze kulturowej.
Jest to podział, który stanowić będzie podstawę dla budowania modeli komunikowania.
Ikona zachowuje silne podobieństwo do elementu znaczonego. Przykładem ikony jest fotografia osoby, portret, perfumy sygnalizujące podniecenie seksualne. „Istotną, szczególnie wyróżniającą cechą znaku ikonicznego jest to, że dzięki jego bezpośredniej obserwacji można odkryć prawdy o przedmiocie inne niż te, które wystarczają do określenia jego budowy”.
Indeks posiada bezpośredni związek fizyczny z przedmiotem, do którego się odnosi. Indeksem ognia jest dym, przeziębienia jest kichanie.
Symbol jest znakiem, który oznacza jakiś przedmiot w wyniku przyjętej konwencji.
Kosmici, słuchając co ma do powiedzenia artysta pisarz, na jakiś czas przestali wykonywać podjęte, przez siebie, czynności, ale potem znowu wrócili do rozkręcania.

30 grudnia 2011, 16:44:46
- Rzuć w któregoś kasztanem - wołał z dołu Puchatek, energicznie machając przy tym, okrągłymi łapkami. Ale Krzyś był już bardzo duży i nie rozumiał, co mówi do niego, jego mały, pluszowy przyjaciel.

30 grudnia 2011, 16:57:55
Wstał więc(bo usiadł) i powiedział (bo kosmici rozkręcali jego rower):
Ikony/znaki ikoniczne: (oparte na posiadaniu pewnej cechy wspólnej
z przedmiotem, zasadzie analogii lub podobieństwa; związek między signifiant – signifié nie jest arbitralny); znaki ikoniczne dzielą się na trzy grupy:
obrazy (odzwierciedlają przedmioty na zasadzie podobieństwa),
diagramy (na zasadzie struktury),
metafory (uwydatniają istotnych cech przedmiotu, od którego się odnoszą);
Indeksy/znaki indeksalne oparte na fizycznym/egzystencjalnym związku modela/przedmiotu ze znakiem, np. dym jako znak ognia;
Symbole/znaki symboliczne oparte na umowie społecznej, funkcjonujące w danej strukturze kulturowej.
Bowiem w nie każdej literze nauka jest, w nie każdy zdaniu morał wysnuwa się jasny, a odgradzanie się od zasad pisania opowiadań - kosmitom nie przynosi korzyści.

30 grudnia 2011, 22:27:11
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się